Szablon planowania budżetu

Chcesz zrealizować jakiś ważny cel finansowy. Niestety, tak łatwo jest odstawić swoje cele oszczędnościowe na bok. Bądź na bieżąco ze swoimi dochodami i wydatkami dzięki temu szablonowi miesięcznego budżetu, który pomoże Ci śledzić, na co przeznaczasz swoje pieniądze.

Twój plan oszczędnościowy w centrum uwagi

Jednym kliknięciem przygotuj miesięczny arkusz wydatków i uwolnij się od żmudnego planowania budżetu osobistego. Wystarczy utworzyć notatkę, zastosować ten szablon planowania budżetu i zacząć śledzić swoje finanse w następujący sposób:

Prosty szablon miesięcznego planu budżetu

Uprość planowanie budżetu

Zaczynaj każdy miesiąc od przygotowania planu, a kończ go, obserwując swój sukces. Ten szablon Ci w tym pomoże, ponieważ zawiera miejsca, w których możesz zapisać swoje miesięczne cele oszczędnościowe, saldo początkowe i saldo końcowe.

Śledź swoje dochody i wydatki

Obserwowanie, w jaki sposób wydajesz pieniądze, może okazać się pomocne w oszczędzaniu. Dodaj swoje wynagrodzenie i inne dochody w przewidzianych do tego rubrykach. Na koniec miesiąca zapisz, ile pieniędzy zostało wydanych na czynsz, zakupy spożywcze, jedzenie na mieście itp. Szablon budżetu zawiera rubryki na najczęstsze wydatki. Możesz uwzględnić więcej wydatków, dodając nowe wiersze w tabeli.

Porównaj oczekiwania z rzeczywistością

Sprawdź, jak dobrze Twoje prognozy odpowiadają rzeczywistym wydatkom. Dla każdego wydatku wpisz w kolumnie „prognozowane” kwotę, którą planujesz wydać. Po zrealizowaniu wszystkich wydatków w danym miesiącu wypełnij kolumny „rzeczywiste” i „różnica”, aby sprawdzić, czy mieścisz się w budżecie.

Dopracuj swój plan

Użyj sekcji „uwagi” w wierszu dla każdego wydatku, aby odnieść się do swoich postępów w danym miesiącu. W górnej części arkusza znajduje się również sekcja na komentarze, którą możesz wykorzystać do notowania swoich spostrzeżeń i w razie potrzeby korygowania swoich planów.

Prostsze planowanie budżetu

Zmień notatkę w łatwe w użyciu narzędzie do oszczędzania i uzyskaj rzeczywisty obraz swoich finansów. Może się okazać, że nasz szablon budżetu i oszczędności pomoże Ci poprawić nawyki związane z wydawaniem pieniędzy, a obserwowanie postępów w każdym miesiącu pozwoli Ci przejąć kontrolę nad swoimi finansami i osiągnąć cele budżetowe.

Zarejestruj się w Evernote już dziś

Uchwyć pomysły i inspiracje z dowolnego miejsca oraz z łatwością zarządzaj zadaniami.