Bütçe Planlama Şablonu

Paranızla yapmak istediğiniz büyük bir şeyler var. Ne yazık ki, tasarruf hedeflerinizi bir kenara bırakmak çok kolay. Paranızın nereye gittiğini takip etmenize yardımcı olmak için tasarlanmış bu aylık bütçe şablonuyla gelir ve giderlerinizi kontrol altında tutun.

Tasarruf planınız, ön planda ve merkezde

Tek tıklamayla bir aylık gider tablosu oluşturun ve kişisel bütçe planlamasının sıkıcılığının bir kısmını ortadan kaldırın. Kolayca bir not oluşturun, bu bütçe planlama şablonunu uygulayın ve aşağıdaki şekillerde mali durumunuzu izlemeye başlayın:

Basit aylık bütçe planlama şablonu

Bütçe planlamasını basit tutun

Her aya bir plan yaparak başlayın ve başarınızı görerek bitirin. Şablon, size aylık tasarruf hedefinizi, başlangıç bakiyenizi ve bitiş bakiyenizi kaydedebileceğiniz yer sağlayarak bunu yapmanıza yardımcı olur.

Gelir ve giderlerinizi takip edin

Paranızı nasıl harcadığınızı gözlemlemek, daha fazla tasarruf etmenize yardımcı olmak konusunda ufuk açıcı olabilir. Şablondaki alanlara maaşınızı ve diğer gelirlerinizi ekleyin. Ayın sonunda kira, yiyecek, dışarıda yemek vb. için ne kadar harcadığınızı yazın. Bütçe şablonu en yaygın harcamalar için alanlar sağlar. Tabloya yeni satırlar ekleyerek daha fazla harcama kalemi elde edebilirsiniz.

Beklentileri gerçekte olanlarla karşılaştırın

Tahminlerinizin gerçek yaşam harcamalarınızı ne kadar iyi yansıttığını görün. Her harcama için, "beklenen" sütununa harcamayı planladığınız tutarı girin. Ay için harcamanız bittiğinde, bütçenizi aşıp aşmadığınızı görmek için "gerçek" ve "fark" sütunlarını doldurun.

Planınızı ihtiyaçlarınıza göre ayarlayın

Aylık ilerlemenizi yansıtmak için her harcamanızı satırdaki "notlar" bölümüne girin. Ayrıca, çalışma sayfasının üst kısmındaki genel bakışta notlarınız için, içgörülerinizi not edebileceğiniz ve gerektiğinde planlarınızı değiştirmek için kullanabileceğiniz bir bölüm vardır.

Daha basit bir bütçe planlaması

Notları kullanımı kolay bir kişisel tasarruf aracına dönüştürün ve mali durumunuzun gerçek görünümünü elde edin. Bütçe ve tasarruf şablonumuzun harcama alışkanlıklarınızı iyileştirmenize yardımcı olduğunu ve her ay ilerlemenizi görmenin paranızın kontrolünü elinize almanızı qve finansal hedeflerinize ulaşmanızı sağladığını görebilirsiniz.

Evernote'a Hemen Kaydolun

Fikir ve ilhamları istediğiniz yerde kaydedin ve görevleri kolayca yönetin.
VEYA