Ders Notları Şablonu

Derste öğrenecek çok şey var ve not almak, sonradan en önemli noktaları hatırlamanıza yardımcı olacak. Basit sınıf notları şablonumuzla ana fikirleri özetleyebilir, önemli kaynakları listeleyebilir, büyük soruları yazabilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.

Okulda başarı

Not almak değerli bir yetenektir. En başarılı öğrenciler, doğru şekilde not almayı öğrenenlerdir. Bu sınıf notları şablonu, başlamak için ihtiyacınız olan tüm başlıklara ve konulara sahip.

Daha iyi bellek

Derste not almak, başarılı olmanıza yardımcı olabilir. Önemli noktaları ve değerli kaynakları yazarak, anlamanıza, öğrenmenize ve sınavlara hazırlanmanıza yardımcı olacak kritik bilgileri hatırlayabilirsiniz.

Düşüncelerinizi düzenleyin

Tüm sınıf notlarınızı tek bir yerde tutmak, ihtiyacınız olanı daha verimli bir şekilde bulmanıza yardımcı olur. Ayrı kitaplar veya not defterleri tutmanıza gerek yok; sadece yeni bir not şablonu kullanın.

Önemli sorular sorun

Emin olmadığınız bir şey mi var? Bu sınıf notları şablonunda soru eklemek için alanlar var, böylece daha sonra açıklaması için öğretmeninize veya öğretim görevlinize e-posta gönderebilirsiniz. Bu soruları notlarınızın yanında tutarak boş kalan yerleri doldurmak ve konuyu daha iyi anlamak için soruların yanıtlarını kullanabilirsiniz.

Önemli noktaları tanımlayın

Bir dersteki kilit noktalar, belirli bir konuda öğreneceğiniz şeylerin temelini oluşturur. Önemli olan her şeyi kaydettiğinizden emin olmak için bu noktaları not şablonunuza ekleyin.

Notları paylaşın

Bu sınıf notları şablonunu sınıf arkadaşlarınızla paylaşarak, aldığınız notlardan en iyi şekilde yararlanın. Diğer öğrencilerin, materyali anlamanızı derinleştiren soruları veya ekleyecek fikirleri olabilir.

Hazır olun

Not almak, bilgileri kaydetmekten daha fazlasıdır ve aynı zamanda bu bilgilerle ne yapmanız gerektiğiyle de ilgilidir. Belki de yaklaşan bir projeniz veya göreviniz var. Belki bir test için belirli bölümleri hatırlamanız gerekiyor. Sonraki adımlarınız ne olursa olsun, tüm bunları bu şablonda kaydedebileceğiniz bir yer var.

Evernote'a Hemen Kaydolun

Fikir ve ilhamları istediğiniz yerde kaydedin ve görevleri kolayca yönetin.
VEYA

İlerlemek mi istiyorsunuz?

Evernote ile kendinizi nasıl daha düzenli hissedeceğiniz konusunda ipuçları ve tavsiyeler alın.

Üniversite Derslerinizi Çok İyi Anlamak için Evernote'u Kullanma

Okula Dönüş mü? Evernote ile Kontrolü Elinize Alın