Eisenhower Matrisi Şablonu

Bu Eisenhower Matrisi şablonuyla görevlerinizi dört kadrana ayırın. Her kadran, zamanınızı daha verimli yönetmenize yardımcı olmak için bir görevin aciliyetini ve önemini belirtir.
ŞABLONU GÖRÜNTÜLE

Üretkenliğinizi artırın

Eisenhower Matrisi ile üretkenliğinizi artırarak zamanınızdan daha iyi yararlanın. Her bir kadrana, projenizi, iş ve ev görevlerinizi önem ve aciliyet düzeylerine göre yerleştirin. Bu basit günlük egzersiz, enerjinizin çoğunu en önemli sorumluluklara odaklamanızı sağlar.

En önemli görevi belirleyin

Zamanınızı nereye ayıracağınızı bilmek, yoğun gününüzü sorunsuz geçirmek için çok önemlidir. Hangi görevleri hemen tamamlayacağınızı seçmek için beş dakika ayırmak zihninizi rahatlatacak ve zamanınıza ve işinize daha fazla odaklanabildiğinizi hissetmenizi sağlayacaktır.

Daha az acil olan projeleri sonraya saklayın

Tüm görevler aynı aciliyet ve öneme sahip değildir. Hepsine öyleymiş gibi davranmak bunalmış ve verimsiz hissetmenize neden olabilir. Bu Eisenhower Matrisi şablonu, görevleri doğru şekilde önceliklendirebilmeniz için parçalara ayırmanıza olanak tanır.

Başkalarının yardım etmesine izin verin

Görevleri devrettiğinizde işi ve stresi azaltabilirsiniz. Bu Eisenhower Matrisi şablonunu kullanarak, hangi görevleri sizin yapmanız gerektiğini ve hangilerini başkasına devredebileceğinizi netleştirin.

Daha sonra üstünde detaylıca düşünmek için fikirleri kaydedin

Bu Eisenhower Matrisi şablonu, harekete geçmeniz gerekmediği, ancak yine de düşüncelerinizi ve fikirlerinizi daha sonrası için kaydedebileceğiniz bir alana ihtiyacınız olduğu zamanlar için idealdir. Bunları bir kez yazdıktan sonra, sizin için en uygun olan zamanda tekrar ziyaret edebilirsiniz.

Dinlenmek için kendinize zaman ayırın

Bu Eisenhower Matrix şablonunu kullanarak, bütün işlerin yapılacağına güvenebilirsiniz. Bu bilgiyle, rahatlayabilir ve ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi kazanabilirsiniz

İş akışınızı kolaylaştırın

Uzun bir görev listeniz olduğunda, gününüz kopuk ve zorlayıcı olabilir. Bir Eisenhower Matrisi ile iş akışınızı kolaylaştırın, basitleştirin ve önce büyük projelerin üstesinden gelirken diğerlerini daha sonraya saklayın.
Şablonu Görüntüle

Evernote'a Hemen Kaydolun

Fikir ve ilhamları istediğiniz yerde kaydedin ve görevleri kolayca yönetin.
VEYA

İlerlemek mi istiyorsunuz?

Evernote ile kendinizi nasıl daha düzenli hissedeceğiniz konusunda ipuçları ve tavsiyeler alın.

Odaklanmanın ve İşleri Halletmenin 4 Yolu

Eisenhower Matrisi ile Daha Etkin ve Üretken Çalışın