Szablon notatek Cornella

Niezależnie od tego, czy uczysz się do quizu, czy przygotowujesz się do egzaminu końcowego, z pomocą przychodzi metoda robienia notatek Cornella. Ten szablon notatek Cornella pozwoli Ci uporządkować informacje w taki sposób, aby łatwiej było je później zapamiętać.
Rób notatki metodą Cornella

Skorzystaj z metody robienia notatek Cornella, aby szybciej osiągnąć wyniki

Robienie notatek metodą Cornella to nie tylko sposób na zapisywanie różnych informacji, to także metoda ich przeglądania ułatwiająca ich zapamiętanie.

Podziel stronę

Zastosuj ten szablon do notatki, a przekonasz się, że wiele pracy zostało wykonane za Ciebie. Szablon jest zgodny z klasycznym formatem Cornella, zawiera sekcje na uwagi, pytania, podsumowanie i nagłówek.

Zrób notatki

Bez względu na to, czy uczysz się na podstawie wykładu, książki, czy innego medium, zapisz ważne informacje w sekcji „Uwagi” szablonu. Dodaj puste miejsca między kluczowymi pojęciami i używaj skrótów, aby zachować zwięzłość. Szybko twórz kolejne strony, po prostu stosując szablon w nowych notatkach.

Zadaj pytania

Gdy skończysz robić notatki, pomyśl o pytaniach lub wskazówkach, które podpowiedzą Ci, jak przypomnieć sobie wszystkie istotne informacje. Załóżmy, że bierzesz udział w kursie języka angielskiego i jedna z Twoich notatek to: „Konspekt eseju powinien zawierać wszystkie główne zagadnienia”. Pytanie, które możesz zapisać obok tej notatki, mogłoby brzmieć: „Co powinien zawierać konspekt?”. Ewentualnie odpowiednią wskazówką może być „wymogi konspektu”.

Powtarzaj na głos

Zakryj swoje notatki i spróbuj odpowiedzieć na każde z pytań lub wskazówek. Zerkaj na notatki, tylko jeśli musisz, ale próbuj tak długo, aż będziesz w stanie odpowiedzieć poprawnie bez patrzenia. Używanie własnych słów w odpowiedziach pomoże Ci lepiej zrozumieć materiał niż w przypadku dosłownego powtarzania notatek. Kiedy skończysz, podsumuj notatki w wyznaczonym miejscu.

Przeglądaj

Ucz się ze swoich notatek, aby przygotować się do testu lub egzaminu. Zacznij od czytania streszczeń dotyczących poszczególnych istotnych tematów. Możesz również zakryć notatki i ćwiczyć powtarzanie tak jak wcześniej. Ponieważ robisz to w Evernote, możesz użyć wyszukiwania, aby szybko znaleźć każdą notatkę, co pomoże Ci spędzić mniej czasu na szukaniu rzeczy, a więcej na nauce tego, co musisz wiedzieć.

Szablon robienia notatek metodą Cornella

Postępowanie zgodnie z powyższymi krokami pomoże Ci osiągnąć więcej niż tylko utrzymać informacje w głowie przez kilka dni. Dzięki nim lepiej zrozumiesz swoje notatki i wykorzystasz je w praktyce. Spróbuj użyć tego arkusza notatek Cornella przygotowując się do następnego ważnego egzaminu lub za każdym razem, gdy chcesz się nauczyć czegoś nowego.

Zarejestruj się w Evernote już dziś

Uchwyć pomysły i inspiracje z dowolnego miejsca oraz z łatwością zarządzaj zadaniami.