Cornell Notları Şablonu

İster bir sözlüye çalışıyor olun ister bir final sınavına hazırlanıyor olun, Cornell not alma yöntemi hayatınızı kolaylaştırabilir. Bu Cornell notları şablonu, bilgileri yapılandırmak için bir format sağlar, böylece daha sonra çalışmak ve hatırlamak daha kolaydır.
Cornell not alma sistemini kullanarak not alın

Daha hızlı sonuçlar için Cornell Not alma yöntemini kullanın

Cornell not alma yöntemi, yalnızca bir şeyler yazmanın bir yolu değil, notlarınızı gözden geçirmenize ve bilgileri saklamanıza yardımcı olan bir yöntemdir.

Sayfayı bölün

Bu şablonu bir nota uyguladığınızda sizin için pek çok işin halledildiğini göreceksiniz. Şablon, notlar, sorular, özet ve başlık bölümleriyle klasik bir Cornell formatındadır.

Not alın

İster bir dersten, kitaptan veya isterseniz başka bir medyadan öğreniyor olun, önemli bilgileri şablonun "Notlar" bölümüne yazın. Anahtar kavramlar arasına boşluk ekleyin ve yazdıklarınızı kısa tutmak için kısaltmalar kullanın. Şablonu yeni bir nota uygulayarak hızlıca ek sayfalar oluşturun.

Sorular sorun

Not almayı bitirdiğinizde, her önemli bilgi parçasını hatırlamanızı gerektiren soruları veya ipuçlarını düşünün. Diyelim ki bir İngilizce dersi alıyorsunuz ve notlarınızdan birinde “Bir makale taslağı tüm ana noktaları içermelidir” yazıyor. Bu notun yanına yazabileceğiniz bir soru, "Bir taslak ne yapmalı?" olabilir. Veya uygun bir ipucu, "anahat gereksinimleri" olabilir.

Hatırlayın

Notlarınızı kapatın ve sorularınızın veya ipuçlarının her birine yanıt vermeye çalışın. Gerekirse notlarınıza göz atın, ancak bakmadan doğru yanıt verene kadar denemeye devam edin. Cevaplarınızda kendi kelimelerinizi kullanmak, materyali, notları kelimesi kelimesine okumaktan daha iyi kavramanıza yardımcı olacaktır. İşiniz bittiğinde, verilen alanda notlarınızı özetleyin.

Gözden geçirin

Bir sözlü veya yazılı sınava hazırlanmak için notlarınızı inceleyin. İlgili her konu için özetlerinizi okuyarak başlayın. Ayrıca, daha önce yaptığınız gibi notları kapatabilir ve ezber alıştırması yapabilirsiniz. Bunu Evernote'ta yaptığınız için, herhangi bir notu hızlıca bulmak için aramayı kullanabilirsiniz; bu, bir şeyleri aramak için daha az, bilmeniz gerekenleri öğrenmek için daha fazla zaman ayırmanıza yardımcı olur.

Cornell Not Alma Şablonu

Yukarıdaki adımları takip etmek, bilgileri birkaç gün boyunca aklınızda tutmaktan fazlasını yapmanıza yardımcı olacaktır. Notlarınızı daha derin bir düzeyde anlamanıza yardımcı olacağından, onları kullanmaya başlayabileceksiniz. Bir sonraki büyük sınavınıza hazırlanırken veya yeni bir şeyler öğrenmek istediğiniz zaman bu Cornell notları sayfasını kullanmayı deneyin.

Evernote'a Hemen Kaydolun

Fikirleri ve esin kaynaklarını istediğiniz yerde kaydedin ve görevleri kolayca yönetin.
VEYA