Szablon matrycy Eisenhowera

Ustal priorytety swoich zadań w czterech kwadrantach za pomocą tego szablonu matrycy Eisenhowera. Każdy kwadrant wyznacza pilność i ważność zadania, co pomoże Ci efektywniej zarządzać czasem.
WYŚWIETL SZABLON

Zwiększ produktywność

Lepiej wykorzystaj swój czas, zwiększając produktywność za pomocą matrycy Eisenhowera. Rozmieszczaj zadania związane z projektami, pracą i domem w poszczególnych kwadrantach zgodnie z ich poziomem ważności i pilności. To proste codzienne zadanie zapewni, że skupisz się na najważniejszych obowiązkach.

Ustal, co jest najważniejsze

Świadomość tego, na co przeznaczyć dany czas, jest kluczowa w zachowaniu równowagi w trakcie pracowitego dnia. Poświęcenie pięciu minut na wybór zadań, które trzeba wykonać natychmiast, oczyści Twój umysł i sprawi, że lepiej zapanujesz nad swoim czasem i obowiązkami.

Odłóż mniej pilne projekty na później

Poszczególne zadania różnią się pilnością i ważnością. Traktowanie wszystkich zadań na równi może sprawić, że poczujesz przytłoczenie i spadek produktywności. Ten szablon matrycy Eisenhowera pozwoli Ci rozbić zadania na grupy, dzięki czemu łatwiej będzie Ci nadać im odpowiednie priorytety.

Pozwól innym pomóc

Delegując zadania, możesz ograniczyć nakład pracy i stres. Wykorzystaj ten szablon matrycy Eisenhowera, aby określić, co wymaga Twojego zaangażowania, a co możesz przekazać komuś innemu.

Zapisz pomysły do rozważenia na później

Szablon matrycy Eisenhowera sprawdza się, gdy nie musisz podejmować działań, ale chcesz mieć przestrzeń na zapisanie swoich myśli i pomysłów na później. Kiedy już je zapiszesz, możesz do nich wracać w dowolnym momencie, tak jak Ci to pasuje.

Znajdź czas na relaks

Korzystając z szablonu matrycy Eisenhowera, zyskujesz pewność, że wszystkie sprawy zostaną załatwione. Z tą wiedzą, możesz pozwolić sobie na relaks i doładowanie baterii.

Uprość swój przepływ pracy

Kiedy lista zadań jest długa, możesz mieć wrażenie, że Twój dzień jest chaotyczny i pełen wyzwań. Usprawnij i uprość swój przepływ pracy za pomocą matrycy Eisenhowera i zajmij się najpierw dużymi projektami, odkładając inne na później.
Wyświetl szablon

Zarejestruj się w Evernote już dziś

Uchwyć pomysły i inspiracje z dowolnego miejsca oraz z łatwością zarządzaj zadaniami.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Uzyskaj wskazówki i porady, jak stać się bardziej zorganizowanym dzięki Evernote.

Cztery sposoby na utrzymanie skupienia i realizację zadań

Pracuj efektywniej dzięki matrycy Eisenhowera